A jégeső sem számított…

Aszód FC – Tápiószőlős KSE: 2-0 (1-0)

Az elmúlt heti valkói vereség után újabb nagy feladatot kellett megoldanunk. Az 5.helyezett Tápiószőlős csapatát fogadtuk hazai pályán. Ősszel szoros meccset játszottunk velük, akkor egygólos vereséget szenvedtünk.

A tűző napsütést egyre magasabbra törő zivatarfelhők takarták, így egészen kellemes időben kezdődött a mérkőzés. Maroknyi, de annál hangosabb vendégszurkoló érkezett, az aszódi törzsszurkolókkal együtt mintegy 100 néző volt kíváncsi a meccsre.

A mérkőzés elején az aszódi Kakucs Norbi hozta a szívbajt a hazai szurkolókra, amikor menteni próbált és fejese az aszódi kapu felső lécén csattant. A kezdeti sokk után magunkra találtunk. A

Banya Adrián pirosban

22. percben Banya Adrián – első aszódi mérkőzésén – a vendégek tizenhatosa előtt jobbra keresztbe lőtte a labdát, a jókor érkező Hegedűs Norbert tizenhét méterről, kapásból óriási gólt ragasztott a vendégek kapujába (1-0). Megye II.-ben én még ilyet nem láttam, a fényképezőgépem is kiesett a kezemből.… Az első félidőben Szénási Ákos előtt két ziccer is adódott, de nem tudtuk tovább növelni előnyünket.

A második félidőben a vendégek többet birtokolták a labdát, az Aszód inkább a gyors kontrákban bízott. Az egyik kontra végén ismét Hegedűs Norbi volt a főszereplő, amikor egy pontos indítással a tápiószőlősi kapu elé ért, kicselezte a hálóőrt, majd éles szögből a kapuba vágta a labdát (2-0). Cseréltünk: Szénási Ákost Szamosi Péter, Gruber Bálintot Lakatos Valérió, Banya Andriánt Kerényi Dani váltotta.

A mérkőzés 76. percében dörgés-villámlás kíséretében jégeső kergetett be mindenkit a klubházba, Kálé Elemér játékvezető a csapatokat is az öltözőbe parancsolta. Tíz percbe telt, mire a vihar alábbhagyott, és folytatódott a játék. A vendégek próbálkoztak a szépítéssel, de a mérkőzés végéig az eredmény nem változott.

Összefoglalva: ritkán látható nagy góllal szereztünk vezetést. Szervezetten, koncentráltan játszottunk az egész mérkőzésen. Megérdemelt győzelmünkkel újra előrefelé nézhetünk, hiszen alig három pontra vagyunk a bentmaradást jelentő kilencedik helytől. Jövő héten szombaton Tápiószentmártonba utazunk.

A felnőtt meccs előtt U16-os csapatunk játszott bajnoki mérkőzést. Az ellenfél a Kisnémedi MSE hasonló korú együttese volt. A mieink ügyesen, gólra törően játszottak és megérdemelt 11-3-as győzelmet arattak!