Bravúros győzelem

Aranyszarvas SE – Aszód FC: 2-3 (1-2)

Szombaton Tápiószentmártonba utaztunk, a Kincsem Lovasparkban kialakított pályán játssza hazai mérkőzéseit az Aranyszarvas SE. A vendéglátók a 6. helyen, mi a 14. helyen álltunk a meccs előtt a bajnoki tabellán. A feladat tehát nem volt egyszerű. Mérkőzés előtt, öltöző helyett inkább a szabadban készültek a felek.

Tikkasztó forróságban kezdődött a játék, alig két tucat álmos-bágyadt érdeklődő szurkoló előtt. A 12. percben rövid passzokkal hozta fel a labdát ’Szentmárton, és az akció végén laposan a hálónkba lőttek (1-0). Alig két percet kellett várni a válaszra, egy jobb oldali aszódi szögletre Domján Peti pontosan érkezett és fejjel egyenlített (1-1). A 19. percben át is vettük a vezetést. A hazai kapus és védője egymásra várt, a szemfüles aszódi Hegedűs Norbert lecsapott az elé tenyerelt labdára és közelről a kapuba gurított (1-2).

Tömegjelenet a hazai kapu előtt. Domján fejesgólja előtti pillanat

Szünetben mindkét csapat öltöző helyett az árnyékba vonult szusszanni egyet.

Az 50. percben az aszódi kapu elé keresztbe lőtt labdára volt érkező, közelről Darabont Dani mellett a kapuba vágták a labdát. (2-2). Az egyenlítés megnyugtatta a hazaiakat, nem nagyon erőltették a játékot. Annál több helyzetet alakított ki az Aszód. A 75. percben Hegedűs Norbi a jobb oldalról befelé cselezett, majd erőből a léc alá bombázott. A hazai kapus a kezét sem tudta felemelni (2-3). Felébredt a hazai csapat is, próbáltak egyenlíteni, de jól állta a sarat védelmünk, a mérkőzés végéig megőriztük a vezetést.

Összefoglalva: végig magabiztosan, koncentráltan és motiváltan játszottunk. Jobban akartuk a győzelmet, és játékban is ellenfelünk fölé nőttünk. A végjáték szempontjából nagyon fontos három pontot szereztünk.