Küzdelmes mérkőzésen egy pont… Aszód FC – Tápiószele SE: 2-2 (1-0)

Két vereség után bizakodva vártuk az újabb hazai mérkőzést. Ideális labdarúgó időben, mérsékelt érdeklődés mellett került sor Tápiószele vendégjátékára.

Jól kezdtük a mérkőzést, az Aszód volt a kezdeményezőbb. Egy vendég védelmi hiba után az aszódi Nagy Dominik elé pattant a labda, aki élt a lehetőséggel és elfektetve a vendég kapust, higgadtan a hálóba gurított (1-0). A gól felébresztette a vendégeket, akik fokozatosan átvették a játék irányítását. Az Aszód inkább gyors kontrákra épített, de Nagy Dominik és Sármány Viktor is kihagyta ordító helyzeteit. Az első félidő aszódi vezetéssel zárult.

De hol van a labda?

Szünet után még nagyobb sebességre kapcsoltak a vendégek, csak idő kérdése volt, mikoregyenlítenek. Az 59.percben egalizáltak (1-1), majd a 74.percben megszerezték a vezetést is (1-2). Futottunk az eredmény után, mi irányítottuk a játékot, ezután a vendégek kontráztak. A kinyílt aszódi védelmet többször is átjátszották, kapusunk Darabont Dani bravúrjai és Kovács Kristóf mentése óvták az aszódi kaput a góltól. Aztán a 85. percben a végig jól játszó aszódi Kertész Kristófot buktatták a tápiószelei büntetőterületen belül, a jogos tizenegyest Szabó Gábor értékesítette (2-2). A 90. percben Kerényi Dani lábában volt a győztes gól, de gyenge lövését a jó napot kifogó vendég kapus hárította, így az eredmény már annak ellenére sem változott, hogy a végig jól bíráskodó játékvezető reklamálás miatt kiállított egy tápiószelei játékost.

Összefoglalva: alacsony színvonalú mérkőzésen mindkét csapat nagyot küzdött. Mindkét kapus bravúrok sorát mutatta be, az izgalmas mérkőzésen a döntetlen reálisnak mondható. Következik jövő vasárnap Pécel csapata.