Nem sikerült felzárkózni a középmezőnyhöz

Aszód FC – Hévízgyörki SC: 1-2 (0-1)

Kellemetlen, nyirkos őszi időben, sajnálatosan gyér érdeklődés mellett került sor az újabb Galga-menti rangadóra. Két alsóházi csapat találkozott ma. Az Aszódnak a múlt heti bravúros idegenbeli győzelem után a felzárkózás volt a tét, míg a vendégek első őszi győzelmüket akarták megszerezni.

Alacsony színvonal, sok hiba jellemezte a játékot mindkét oldalon. A 14. percben egy összerúgásnál az aszódi Vogel Márk térde megsérült, ölben kellett lehozni a fiút a pályáról. Helyére Nagy Dominik lépett. Az első félidő végén Kovács Dávid rosszul helyezkedett és védelmi hibánkat kihasználva Sipeki Attila közelről fejes góllal vezetést szerzett Hévízgyörknek (0-1).

A második félidőben hiába mentünk előre, a rengeteg hiba, rossz helyezkedés miatt alig jutottunk el a vendégek kapujáig. A 70. aztán jött a hidegzuhany: egy előrevágott labdára Darabont határozatlanul jött ki, mellette a hévízgyörki Spala Tamás okosan a hálónkba gurított (0-2). A 75. percben Kovács Kristóf még szépíteni tudott (1-2), de a Hévízgyörk tördelte a játékot, húzta az időt. Hiába volt a 4 perces hosszabbítás, az eredmény már nem változott. Kikaptunk

Összefoglalva: talán túl sokan hitték azt, hogy az idáig nyeretlen Hévízgyörk ellen zsebben van a három pont, elég a cipőnket kiküldeni a pályára. Hát nem volt elég…