Visszacsúsztunk a kieső zónába

Aszód FC – Isaszeg SE: 2-5 (2-1)

A bajnoki tabella harmadik helyezettje látogatott el Aszódra. Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, de azt nem gondoltuk, hogy nem tizenegy, hanem tizenkét fővel kell szembenéznünk.

Számunkra jól indult a mérkőzés, hiszen hamar kétgólos vezetést szereztünk Oláh Dezső távoli szabadrúgás góljával és Pecze Péter közeli találatával (2-0). Isaszeg a 37. percben tudott egy fejesgóllal szépíteni (2-1). Így vonultak pihenőre a csapatok.

A hidegzuhany a második félidőben ért bennünket. Egy jobb oldali beadásunkat a végig bizonytalanul védő isaszegi hálóőr kiejtette a kezéből, amit az érkező Pecze Péter a hálóba kotort. A szabályos gól után játékvezetőnk a sípjába fújt, és középkezdésre mutatott, mi meg örültünk a harmadik gólunknak. A vendégjátékosok hevesen reklamáltak a jobb oldali asszisztensnél, mire játékvezetőnk is odament konzultálni. Rövid diskurzus után legnagyobb meglepetésünkre visszavonta előző ítéletét és Isaszeg hozhatta fel a labdát szabadrúgással. Maradt a 2-1. Nem telt el öt perc, amikor védőnk Domján Peti teste mellé szorított kezére pattant a labda, s mivel mindez a büntető területen belül történt, játékvezetőnk azonnal a büntető pontra mutatott. Védőnk keze nem kereste a labdát, gólhelyzet nem volt, keze a teste mellé szorítva találkozott a labdával. A büntetőt a vendégek értékesítették (2-2). A sorozatos, bennünket egyoldalúan hátrányosan érintő játékvezetői ténykedést nehezen bírták idegekkel az aszódi játékosok, Pecze Pétert ki is állították.

Szabó Gábor (pirosban) menteni igyekszik

Nekünk a három pont kellett, mint egy falat kenyér, ezért az Aszód még jobban kitámadt, próbáltunk újra vezetést szerezni. S ahogy ez lenni szokott, három kontra támadásból kaptunk három gólt, és 2-5 lett a végeredmény, kikaptunk.

Összefoglalva: megírtuk a véleményünket a játékvezető ténykedéséről az MLSZ Pest Megyei Igazgatóságának. Az egyéb furcsaságokról már nem is beszélnék. Nyilván a mérkőzést visszacsinálni nem lehet. Azt azonban lehet és elvárjuk, hogy a hátralévő két fordulóban mérkőzéseink sportszerű keretek között kerüljenek megrendezésre. Többek között ezt kértük.